Dóm sv. Štěpána


Zobrazit na mapě
Přidat nové místo Pasov
Cestovní průvodci

Tato stavba, sídlo biskupa města Pasov, každého návštěvníka ohromí jak svým zevnějškem, tak bohatým interiérem. Mezi ním se nejvíce vyjímají varhany katedrály, které jsou největší svého druhu na světě. 

Dóm je vystavěn v barokním slohu a jeho historie sahá až do 8. století. Bohaté štuky a malby, vyřezávaná a pozlacená kazatelna, či krásná kopule, to vše a ještě mnohem víc je v prostorách dómu k vidění. 

Největší chloubu zde avšak představují zmiňované varhany. Tvoří je ve skutečnosti 5 samostatných varhan, které jsou ovládány z hlavních společných kláves. A právě ty rozeznívají celkem 17974 píšťal, které zajišťují jedinečný zvuk tohoto hudebního nástroje. 

V dómu se kromě každotýdenních bohuslužeb odehrávají také varhanní koncerty. Konají se každoročně od začátku května do konce října každé odpoledne a trvají vždy 30 minut. Nedá se o nich říct nic jiného, než že jsou naprosto velkolepé a každý si z nich jistě odnese nezapomenutelný zážitek. 

 

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!