Pasov

Jednou z domén tohoto bavorského města je jeho neobyčejné umístění. Nachází se totiž mezi třemi řekami, Dunajem, Innem a Ilzem, jejichž soutok tvoří nevídané spojení černé a zelené barvy.

Pasov nebyl v historii vůbec bombardován, díky čemuž jsou v něm zachovány všechny původní stavby a památky. Mezi nimi je nejvýznamější Dóm sv. Štěpána, kostel sv. Michaela, náměstí Rathausplatz se Starou radnicí a mnohé další. Kromě toho je zde ale také spousta muzeí a nákupní centrum se širokou škálou moderních obchodů. Celé město je protkáno úzkými uličkami, které vyplňují restaurace a kavárny, což lehce připomíná architekturu italských měst. Na levém břehu Dunaje se nachází pasovský hrad Veste Oberhaus, který dříve sloužil jako sídlo knížecích biskupů. Z toho důvodu můžeme v Pasově najít velké množství církevních staveb. U hradu je příjemná kavárna spolu s vyhlídkou na celé město. 

Za navštívení zde určitě také stojí nezaměnitelný koncert největších varhan na světě v Dómu sv. Štěpána, nebo okružní plavba lodí po řekách Dunaj a Inn.

 

zobrazit více
Praktické informace do Německo
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna