Desavsko-wörlitzský park

Historie tohoto parku sahá do 18. století. V této době převzal vládu nad malým knížectvím v oblasti řek Labe a Muldy princ Leopold III., který velkou část života věnoval cestování po Evropě. Nové architektonické styly a slohy, jež při svých cestách v Anglii, Itálii a Francii viděl, ho inspirovali k vybudování tzv. ,,anglické zahrady” v Německu. Byl to vůbec první objekt tohoto druhu v celé kontinentální Evropě. Významný byl také tím, že ho směli navštívit nejen lidé vyššího postavení, ale také obyčejné obyvatelstvo.

V několika dalších letech byly v jeho okolí vystavěny další parky a zahrady, jako Georgium či Luisium, které se všechny postupně propojily a vznikl z nich tak jeden velký komplex mezi městy Wörlitz a Dessau. V dnešní době se Desavsko-wörlitzský park nachází na celkové ploše 142 km².

Kromě různých přírodních objektů, jako jsou louky, řeky, jezera či hráze, bychom zde našli také velké množství architektonických kousků. Mezi ně patří zámky, domy, všudypřítomné plastiky, sochy, fontány atd. Střetávají se tu rozmanité styly a slohy, které spolu tvoří hezkou kulturní harmonii.

Od roku 2 000 se, jinak také nazývaná Desavsko-wörlitzská zahradní říše, řadí do světového dědictví UNESCO a to právě díky svému jedinečnému spojení bohaté přírody a kultury. Ty už jen zvou k procházení a projížďkám na kole, lodích či koních. 

 

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku: