Wörlitz

Toto malé městečko v Sasko-Anhaltsku zná nejspíš jen málokdo. I přesto ale dokáže Wörlitz každého návštěvníka naprosto okouzlit. Nachází se v něm totiž jeden z nejstarších a nejkrásnějších parků celé Evropy.

Tento rozlehlý park, zvaný také Desavsko-wörlitzská zahradní říše, se spolu s příslušícím zámkem řadí do světového dědictví UNESCO. Kromě zámku bychom zde našli také nespočet jiných pamětihodností, jako Gotický Dům, Synagogu, Kostel sv. Petra a moho dalších. V samotném centru města se potom nachází například historická radnice, stojící na podlouhlém náměstí, které propojuje město s parkem. 

Celá oblast je poblíž Labe, díky čemuž představuje rovinatou krajinu ideální pro procházky a pěší túry, ježdění na kole či také nabízené projížďky v kočáře. V dnešní době zde žije pouhých 1 500 obyvatel, ale i tento malý počet každoročně organizuje nejrůznější události, jako slavnosti jara, vánoční trhy a menší festivaly, takže je o dění ve městě velmi dobře postaráno. 

Wörlitz je tedy živý jak bohatou historií s velkým množstvím památek, tak aktivní kulturou. 

Sandra Cestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce