Národní muzeum

1 recenze

Nejznámější norské muzeum je umístěno v budově obrovských rozměrů a pyšní se tou nejrozsáhlejší sbírkou. Naleznete v něm bohaté svědectví o vývoji norského umění až do druhé světové války. Pohled severských bohémů je unikátní, zvláštním způsobem strohý a mnohdy velmi působivý.

Ve zdejších výstavách samozřejmě najdete část sbírky Edvarda Muncha, jehož naturalistická tvorba stojí v každém případě za vidění. Co se týče světoznámých malířů, zajímavá je také sekce impresionistů, kde naleznete krásné kousky od Moneta, Maneta, Cézanna či Van Gogha, jde však spíše o malou část muzea, které je z větší části dokumentem místní tvorby.

Při pohybu v muzeu doporučujeme řídit se plánkem, neboť vzhledem k počtu vystavovaných umělců a rozloze budovy může být umístění jednotlivých expozicí trochu matoucí.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 04.01.2017

Fajn, jen že to muzeum se má otevřít až v roce 2018 (jestli se to stihne). Zatím působí v různých budovách a pouze administrativně sloučilo již fungující samostatná muzea... Naštěstí ještě stále nežijeme v zemi, kde zítra znamená včera.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi