Oslo

Jedno z nejkrásněji posazených hlavních měst celého světa se pyšní nejen kombinací architektury a půvabné přírody, ale také uvolněnou přátelskou atmosférou a nesčetnými kulturními možnostmi.

Historie města nesahá příliš hluboko a svého současného významu i vzhledu začalo sídlo nabírat teprve v polovině minulého století, o to s větší vervou se však svého úkolu zhostilo a oproti ostatním skandinávským městům nezůstalo pozadu. Samé srdce města je původně již z 19. století a vyniká překrásnou neoklasicistní architekturou. V křivolakých uličkách narazíte na desítky útulných barů a kaváren, ale také na ta nejlepší muzea a galerie v zemi.

K městu náleží také rozsáhlé zalesněné a hornaté plochy, ráj pěších turistů i lyžařů s půvabnými jezírky ukrytými v lesích, která jsou ideálním místem pro příjemný letní piknik. Okraj města se vlní podél Oslofjordu, který nevyniká oproti ostatním výjimečnou krásou, i tak však vytváří zajímavě členitou strukturu pobřežních částí.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Oslo

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce