Trondheim

Půvabné městečko s historickým centrem a úchvatnou středověkou katedrálou by jistě nemělo uniknout vaší pozornosti hned po hlavním městě země. Umístěno v plodném údolí a blízko přístavu, bylo odedávna ekonomickým a hospodářským centrem známým pod jménem Nidaros.

Unikátní vzdušnou atmosféru města tvoří prostorné kamenné domy v centru města, které lemují jednoduché dřevěné stavby na pobřeží. Trondheim je univerzitním městečkem – téměř každý šestý zdejší obyvatel je studentem jedné z jedenácti zde přítomných vysokých škol.

Ačkoli se nemůže pyšnit takovou koncentrací kulturních zážitků jako Oslo, nabídne vám příjemně strávené dny v přátelské atmosféře a navnadí vás na pobyt v okolní přírodě, se kterou je úzce spjat.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce