Severní ostrov

Severní část Nového Zélandu je sice více osídlená místními obyvateli, avšak méně navštěvovaná turisty. Na jižním ostrově si rádi myslí, že všechna nádherná příroda je právě u nich, nenechte se však přesvědčit, severní ostrov má rozhodně co nabídnout!

Pokud po několikatýdenním putování poklidnou přírodou zatoužíte po městském ruchu, navštivte hlavní město Wellington či druhé největší město Auckland, které vás ohromí svou paletou nočního života i dalších atrakcí. Pokud však přírody stále nemáte dost, můžete zamířit téměř kamkoli. Do obřích národních parků na několikadenní přechody nebo například do sopečných oblastí, kde se můžete odvážit až na vrcholky aktivních vulkánů. Velká část ostrova je pokrytá zářivě zelenými zvlněnými kopečky, které skutečně připomínají jeden velký Hobitín.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce