Nový Zéland

Nový Zéland je snem mnoha cestovatelů, a to zcela oprávněně. Kouzelná nedotknutá příroda a dechberoucí výhledy téměř na každém kroku, neskutečně přátelští obyvatelé a fakt, že Zéland je rájem adrenalinových sportů, z něj dělají ideální místo pro nezapomenutelné putování.

Pohádková krajina se rozprostírá na dvou ostrovech a předčí i vaše nejdivočejší očekávání. Ať už toužíte po náročných vysokohorských výšlapech s profesionální výbavou, odpočinkové turistice po mírných kopcích a zelených svazích, kempování ve volné přírodě, či si chcete dopřát pobyt v luxusním apartmánu s vířivkou a kouzelným výhledem, tato země vás rozhodně nezklame.

Nadšení budou milovníci pěší turistiky, horské i silniční cyklistiky, vodních sportů i zimních radovánek, a stěžovat si rozhodně nebudou ani jedinci toužící po skutečném dobrodružství. Ať už se vám zalíbí sky diving, paragliding, bungee jumping, rafting nebo vzrušující lezecké zážitky na skalách či v jeskyních, Nový Zéland je kolébkou mnoha z těchto aktivit a láká dobrodruhy z celého světa.

Jste-li povahou spíše romantická duše, nechte se okouzlit zasněženými vrcholky nad pestrobarevnými stráněmi, dechberoucími západy slunce, zrcadlově čistými hladinami jezer, pohádkovými lesy porostlými měkkým mechem i prosluněnými plážemi přímo stvořenými pro denní odpočinek a noční pozorování hvězd. A věřte, že noční obloha zde patří k těm nejkrásnějším.

Nový Zéland je domovem neskutečného množství vzácných druhů ptáků, mezi nimiž je i mnoho pestrobarevných a velkých papoušků. V mnoha oblastech potom běžně narazíte na líně se povalující tuleně, majestátně vyhlížející lachtany a drobné tučňáky. Pokud budete mít štěstí, při jedné z nočních výprav zahlédnete i roztomilého ptáka kiwi, který se stal jedním z nejznámějších symbolů celé země.

Mezi nejlepší zážitky z návštěvy Nového Zélandu patří setkání s místními obyvateli, kteří vás přivítají, mnohdy doslova, s otevřenou náručí. Vždy ochotní pomoci a poradit s čímkoli, vás pozvou do svých domovů a ukáží vám zemi, na kterou jsou zcela právem hrdí.

Ať už se tedy svou dovolenou rozhodnete strávit v kontaktu s místními či zcela mimo civilizaci, Nový Zéland je drobným rájem na zemi, na jehož návštěvu nikdy nezapomenete.

 

zobrazit více

30 dní na Novém Zélandu

Praktické informace na Nový Zéland
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Cestovní průvodci

Zde může být tvá cesta!

Podělte se o svojí trasu sepsáním krátkého cestovního průvodce a pošlete nám ho na email.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna