Filadelfia

Město založené v roce 1930 německou náboženskou sektou mennonitů. Filadelfia, v níž dnes žije ca. 3000 mennonitů, jejich mateřštinou je němčina, je i největším a nejvýznamnějším mennonitským centrem v zemi. Během osmdesáti let zde mennonité prakticky z ničeho vybudovali město s řádnou infrastrukturou.

A právě zde turisté toho z mennonitské kultury uvidí a poznají nejvíce. Je tu několik muzeí seznamujících návštěvníky s dějinami a životem příslušníků této sekty i s životem a přírodou v této poměrně nehostinné části Paraguaje. Dále tu je několik kostelů a památníků zakladatelům obce, zajímavá je i návštěva místního hřbitova. K procházkám zve několik parků, nejpříjemnější je ten, v němž stojí místní škola.

Lidé zde mluví německy a ten, kdo tento jazyk ovládá, se z rozhvoru s místními dozví mnoho zajímavostí o životě této menšiny. V němčině lze zde zařídit úplně všechno.

V areálu muzeí je i turistická informační kancelář, kde se turista v několika jazycích dozví zajímavosti o městě či mu zde pomohou zorganizovat výlety do okolí. Na jihoamerické poměry je informační potenciál této kanceláře na velmi vysoké úrovni.

Návštěva města je zajímavá pro všechny, nejen pro turisty ovládající němčinu. Panuje tu taková zvláštní neobvyklá atmosféra, turista jakoby se ocitl ve Střední Evropě před zhruba třiceti lety. Dobré je toto město navštívit až po návštěvě několika paraguajských měst, ten kontrast bude silnější!

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna