Paraguay

Paraguay je země ležící v srdci jihoamerického kontinentu, nemá moře, ani žádné extrémy,  přesto toho turistům dokáže nabídnout poměrně dost a v kostce představit celou Jižní Ameriku.

Země je to  zhruba pětkrát větší než Česká republika, žije v ní 6 milionů obyvatel a leží v nadmořské výšce 46 - 846 m. n. m. Z geografického hlediska se dělí na dva výrazně odlišné regiony – východní region Paranena ležící na břehu řeky Paraná, která je zároveň největší paraguajskou řekou, je regionem tropickým, nížinatým a poměrně hustě osídleným. Západní region – Chaco tvoří z převážné části pampy, bažiny a řídké lesy, navíc je tento region velmi řídce osídlen, žijí zde jen 2 %  obyvatel země. Paraguay má nejhomogennější obyvatelstvo v Jižní Americe, 95 % jejích obyvatel je smíšeného španělsko-guaranského původu, dále v zemi žije poměrně početná německá komunita.

Kromě přírodních krás a pozorování divoké zvěře může Paraguay nabídnout také koloniální města, ruiny jezuitských misií schované v tropickém pralese, několik technických památek světového významu, z nichž nejznámější je přehrada Itaipu, a velkou zajímavost – německé náboženské kolonie. 

Paraguayci milují fotbal, země fotbalem žije, tudíž si zde milovníci tohoto sportu přijdou na své, od nákupu rozličných suvenýrů s fotbalovou tématikou přes rozhovory s místními, až po společné sledování zápasů v paraguajských restauracích či přímo na místních stadionech.

Přesto, že má Paraguay poměrně dobrou turistickou infrastrukturu, turisté ji zatím neobjevili. Mnoho muzeí a turistických informačních kanceláří, které jsou v Paraguaji v každém městě,  či trhů se suvenýry "zeje prázdnotou" a sporadicky je navštěvují místní obyvatele. Právě obecně malá návštěvnost kulturních památek má za následek to, že většina jich je přístupna zdarma a turistům se v nich věnuje dokonce i odborný průvodce. Platí zde nepsané pravidlo, že každý návštěvník, především ten "exotický" z Evropy, se musí podepsat do knihy návštěv.  Zároveň má malá návštěvnost země zahraničními turisty tu výhodu, že se Paraguay nemusí "přetvařovat" a ukazovat turistům svou lepší stránku. Tudíž ten, kdo se sem rozhodne vypravit, pozná tu pravou Jižní Ameriku bez příkras. Navíc Paraguay nabízí ještě mnoho možností pro lidi, kteří mají ambice být někde prvním cizincem, Evropanem či Čechem. 

Shrnuto do jedné věty - kdo chce vidět zajímavou, nádhernou, exotickou a turismem nezkaženou a bezpečnou jihoamerickou zemi, je v Paraguaji na správné adrese.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce