Aguas Calientes

 Aguas Calientes, město a vstupní brána do posvátného Ztraceného města Inků. Město nacházející se vskutku na úchvatném místě v Posvátném údolí, ohraničené zelenými kopci, je zlatým dolem pro cestovní agentury nabízející vstupy na Machu Picchu a na cestu pro Stezce Inků.

Kdo chce navštívit Machu Picchu, musí projít jeho vstupní branou, kterou je právě Aquas Calientes, odkud se dále vydáte buď po svých, nebo autobusem na dalších 8 km až k Ztracenému městu Inků. Díky této turistické destinaci se z Aguas Calientes stalo převážně místo přecpané turisty, kteří jej berou pouze jako tranzitní bránu na Incké ruiny a stráví zde maximálně jednu noc, což je vskutku dobrá volba, abyste hned ráno mohli na Macchu Picchu vyrazit. Ač je město překrásné, drahým službám a suvenýrům se zde nevyhnete.

Aguas Calientes, které v překladu znamená Horké vody, však není jen Machu Picchu, ačkoli zde prakticky není nic moc velkého k vidění. Svým návštěvníkům nabízí ale i restaurace, horké prameny, výlety do džungle, hotely a další vyžití. Městem protéká řeka Urubamba, a stejně tak skrze něj vede železniční trať, po které se sem dováží prakticky vše. 

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Aguas Calientes

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce