Aguas Calientes

Aguas Calientes, město a vstupní brána do posvátného Ztraceného města Inků. Město nacházející se vskutku na úchvatném místě v Posvátném údolí, ohraničené zelenými kopci, je zlatým dolem pro cestovní agentury nabízející vstupy na Machu Picchu a na cestu pro Stezce Inků.

Kdo chce navštívit Machu Picchu, musí projít jeho vstupní branou, kterou je právě Aquas Calientes, odkud se dále vydáte buď po svých, nebo autobusem na dalších 8 km až k Ztracenému městu Inků. Díky této turistické destinaci se z Aguas Calientes stalo převážně místo přecpané turisty, kteří jej berou pouze jako tranzitní bránu na Incké ruiny a stráví zde maximálně jednu noc, což je vskutku dobrá volba, abyste hned ráno mohli na Macchu Picchu vyrazit. Ač je město překrásné, drahým službám a suvenýrům se zde nevyhnete.

Aguas Calientes, které v překladu znamená Horké vody, však není jen Machu Picchu, ačkoli zde prakticky není nic moc velkého k vidění. Svým návštěvníkům nabízí ale i restaurace, horké prameny, výlety do džungle, hotely a další vyžití. Městem protéká řeka Urubamba, a stejně tak skrze něj vede železniční trať, po které se sem dováží prakticky vše. 

zobrazit více

2 týdny v Peru

Praktické informace do Peru
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Cestovní průvodci

Zde může být tvá cesta!

Podělte se o svojí trasu sepsáním krátkého cestovního průvodce a pošlete nám ho na email.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna