Chinchero

 Vesnice nacházející se v Andských kopcích ve výšce 3 762 metrů nad mořem, což je nejvýše v Posvátném údolí, je považována za rodiště duhy. Patří k dalším typickým andským osadám, které se mohou pochlubit ruinami Inckých staveb. Přestože se jedná o místo menší než například Pisac, stojí jistě za navštívení.

Chinchero, městečko nacházející se na cestě mezi Cuscem a Urubambou (asi 29 km od Cusca), má v nabídce nejen incké ruiny, ale může se pochlubit i krásným koloniálním kostelem a samozřejmě dech beroucími výhledy na hornatou krajinu. Chinchero je domovem slavného Peruánského tkalcovství. Každou neděli zde navíc můžete navštívit místní trhy hrající tradičními peruánskými barvami.

Pokud máte zakoupené takzvané Boleto Turistíco neboli vstupenku, která vám umožní vstup na spoustu míst v Cuscu a okolí, nemusíte ji již shánět. I Chinchero je totiž na seznamu míst, které v rámci této vstupenky můžete navštívit. 

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo