Cusco a Posvátné údolí

Nechte se vtáhnout do mystické atmosféry této starověké andské oblasti, jejíž krásy a tajemství vás doslova srazí na kolena. Poznejte Posvátné údolí a s ním Cusco, španělské koloniální město a kdysi hlavní město velkolepé Incké říše, jež je samotnými Inky považováno za starodávný „pupek světa“.

Vstupte z Cusca do takzvaného El Valle Sagrado – Posvátného údolí tvořeného mimo jiné řekou Urubambou a velkolepou andskou krajinou, která v některých místech sahá i přes 6 000 m. n. m. Právě na tomto magickém místě se rozkládají světoznámé ruiny inckých osad, v kopcích se ukrývají typické incké vesničky, a zdejší cesty mezi těmito kopci vás dovedou do samotného Ztraceného města Inků – Machu Picchu.

Všude pasoucí se lamy, místní obyvatelé tradičně oblečení do sukní a ponč hrajících snad všemi barvami, dobré jídlo, tradiční trhy, starodávné zvyky - to vše a ještě více vystihuje Cusco a Posvátné údolí. Navíc dáte-li se více na východ, zabloudíte do úchvatných amazonských deštných pralesů.

Právě tento region v Peru je naprosto nejatraktivnější turistickou destinací vůbec. Neomezte svůj pobyt ve zdejších krajích pouze na světoznámé Cusco a Machu Picchu a nechte se unést i dalšími unikátními místy Posvátného údolí. Stejně tak překrásné jako Machu Picchu, i když možná ne tak známé, jsou ruiny Pisac, Ollantaytambo či Chinchero a mnoho dalších zdejších míst.

zobrazit více

2 týdny v Peru

Praktické informace do Peru
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Cestovní průvodci

Zde může být tvá cesta!

Podělte se o svojí trasu sepsáním krátkého cestovního průvodce a pošlete nám ho na email.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna