Cusco a Posvátné údolí

Nechte se vtáhnout do mystické atmosféry této starověké andské oblasti, jejíž krásy a tajemství vás doslova srazí na kolena. Poznejte Posvátné údolí a s ním Cusco, španělské koloniální město a kdysi hlavní město velkolepé Incké říše, jež je samotnými Inky považováno za starodávný „pupek světa“.

Vstupte z Cusca do takzvaného El Valle Sagrado – Posvátného údolí tvořeného mimo jiné řekou Urubambou a velkolepou andskou krajinou, která v některých místech sahá i přes 6 000 m. n. m. Právě na tomto magickém místě se rozkládají světoznámé ruiny inckých osad, v kopcích se ukrývají typické incké vesničky, a zdejší cesty mezi těmito kopci vás dovedou do samotného Ztraceného města Inků – Machu Picchu.

Všude pasoucí se lamy, místní obyvatelé tradičně oblečení do sukní a ponč hrajících snad všemi barvami, dobré jídlo, tradiční trhy, starodávné zvyky - to vše a ještě více vystihuje Cusco a Posvátné údolí. Navíc dáte-li se více na východ, zabloudíte do úchvatných amazonských deštných pralesů.

Právě tento region v Peru je naprosto nejatraktivnější turistickou destinací vůbec. Neomezte svůj pobyt ve zdejších krajích pouze na světoznámé Cusco a Machu Picchu a nechte se unést i dalšími unikátními místy Posvátného údolí. Stejně tak překrásné jako Machu Picchu, i když možná ne tak známé, jsou ruiny Pisac, Ollantaytambo či Chinchero a mnoho dalších zdejších míst.

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Cusco a Posvátné údolí

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce