Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska je malebné městečko ležící na Podhalí, na úpatí Vysokých Tater. Je výborným výchozím bodem pro horskou turistiku v okolí a jedním z nejoblíbenějších polských středisek v horách. Město se nachází nedaleko Zakopaného, ​​známého hlavního polského zimního města.Je ovšem o něco komornější a méně přeplněné. Umožní vám odpočinek v přírodě jak v létě, tak v zimě. V okolí vás čeká opravdový ráj pro milovníky zimních sportů, lanovka, ale i termální koupaliště a mnoho turistických tras.

V Białce je mnoho hotelů, penzionů a hostinců, kde vás srdečně přivítají pohostinní horalové. Okamžitě si můžete všimnout, že všechny budovy ve městě sdílejí tradiční zakopanský styl – jsou vícepodlažní, s charakteristickými šikmými střechami a vysokým kamenným základem. Stojí za to ochutnat místní delikatesy - za zmínku stojí především typické regionální sýry a polévka kwaśnica.

PandaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Białka Tatrzańska

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 97695 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce