Hel

Na úplném konci Helské kosy se nachází toto malebné městečko. I přes svou malou velikost se těší veliké oblibě u turistů, zejména díky Fokáriu, které je v Polsku ojedinělé. Nejen to, ale také přístav, majáky a nekonečné písečné pláže kolem města lákají k prozkoumání.

Už zmíněné pláže jsou díky zmodernizované naučné stezce propojeny s centrem města a umožňují obejít celý konec poloostrova téměř bez námahy. Tyto stezky putují přes borovicové lesy a vždy končí u pláže, s výhledem na širé moře. Při troše štěstí lze zahlédnout nákladní lodě, mířící do Skandinávie.  

Hel je také známé přístavní město, využívané místními rybáři a především turisty, kteří absolvují okružní plavby. Ať už kolem poloostrova, nebo plavbu do Gdaňsku, která je jedna z možných cest do Helu. Další možnosti, jak se dostat do této oblasti je buď autem po rovnoběžné cestě s vlakovými kolejemi a nebo pohodlnější volba, samotná jízda vlakem. Velmi žádaná je také nenáročná cyklostezka, která vede celým poloostrovem. 

 

 

 

 

 

 

Tvé jménoCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Hel

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce