Ketrzyn

Ketrzyn je menší historické město ve Warmijsko - mazurském vojvodství v oblasti Mazurských jezer na severu Polska. Pro turisty je dobrým výchozím bodem k objevování mnoha zajímavostí v jeho okolí. A právě kvůli okolí bohatému na turistické a sportovní aktivity přijíždí do tohoto městečka ročně více než 200 000 turistů.

Město prošlo velmi krušnou historií, během níž bylo několikrát zničeno a opětovně postaveno. Založeno bylo v polovině 14. století. Tuto dobu připomíná dobře dochovaný hrad řádu Německých rytířů, v němž dnes sídlí muzeum a knihovna. Muzeum velmi dobře seznamuje návštěvníky s historií města a regionu. Dále se tu dochovaly středověké městské hradby a ze středověku pochází i monumentální bazilika Sv. Jiřího nedaleko hradu. Ve městě můžete navštívit i několik dalších kostelů a památek z doby již mnohem mladší.

Relaxaci nabízí několik městských parků a jezer, z nichž největším je Jezioro Górne ležící přímo v centru města. Toto nabízí kromě koupání a projížděk a lodičkách i možnost provozování vodních sportů. Půjčovna lodiček a sportovního vybavení je otevřena pouze v letní sezóně. V létě se konají  koncerty a divadelní představení v amfiteátru přímo u jezera, diváci tak mají výhled nejen na jeviště, ale i na večerní jezero.

V okolí města stojí za návštěvu poutní místo Swieta Lipka, středověké město s křižáckým hradem Reszel, Hitlerovo sídlo Vlčí doupě v Gierloži či několik z tisíce Mazurských jezer. Chcete-li vidět vše uvedené, zůstaňte tu alespoň tři dny.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Ketrzyn

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce