Muzeum večerníčků

Muzeum večerníčků, nebo pod nádherným polským názvem Muzeum dobranocek, je zajímavým cílem pro rodiny s dětmi, ale i pro samotné dospělé a hlavně je dobrým tipem za špatného počasí.

Muzeum se věnuje polským animovaným večerníčkům. Všechny exponáty pocházejí ze sbírek jedné osoby. Kromě figurek z filmů tu je i vysvětleno, jak se animované filmy vyrábí a vyráběly. Je tu popis práce různých profesí potřebných k výrobě tohoto druhu filmu. Vlastně je tu kolem večerníčků vysvětleno téměř vše. Vystavena tu jsou i ocenění, která polský animovaný film obdržel. V jedné místnosti běží nonstop směsice polských animovaných filmů. Pro děti tu jsou připraveny omalovánky a další zábava na téma polských animovaných hrdinů. Nejvíce prostoru tu je věnováno medvídkovi Ušáčkovi a pejskovi Rexovi. Samozřejmě, že nechybí ani exkurze do zahraniční animované tvorby, především do východoevropské, a tak se tu návštěvníci dozvědí i zajímavosti o ruském zajíci a vlkovi, českém krtečkovi či východoněmeckém Písečném mužíčkovi.

V muzejním obchůdku lze koupit velmi širokou škálu suvenýrů na téma večerníčky, nejen polské. Muzeum sídlí ve sklepních prostorech divadla Maska nedaleko hlavního náměstí.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi