Sandoměř

Okresní město ve Svatokřižském vojvodství nabízí velmi dobře zachovalé renesanční historické centrum. Díky své poloze na obchodní cestě spojující západní Evropu a Rus zažila Sandoměř ve středověku neobvyklý rozvoj. A právě peníze z obchodu velmi přispěly k výstavbě města, které je dnes velkým turistickým magnetem.

Zachovalo se rozlehlé renesanční náměstí s radnicí, několik kostelů, ulic a obytných domů, které dnes slouží jako muzea, dále městské opevnění se vstupní branou. Na pahorku nad městem se tyčí renesanční zámek, od něhož je nádherný výhled na město a řeku Vislu. Pod městem je rozsáhlý systém podzemních chodeb, jejichž část je zpřístupněna turistům. Na svazích zámeckého pahorku se pěstuje víno a velmi příjemným zážitkem je posezení v jedné ze zdejších kaváren.

Z přírodních zajímavostí kromě příjemných procházek podél řeky Visly s nádherným výhledem na panorama města nabízí Sandoměř i úvoz Svaté Hedviky, což je úvoz plný stromů s tenkým kmenem a mnoha kořeny. Oblast od města na sever je jimi posetá a nazývá se krajinou lesních úvozů. Nedaleko za městem je přírodní rezervace Pepřové hory (Góry Pieprzowe), která je oblíbeným výletním cílem místních obyvatel.

Sandoměř je díky své atraktivitě oblíbeným prázdninovým centrem, sjíždějí se sem turisté z celého Polska a tak může být v létě i obtížné najít zde ubytování, pokud přijedete bez předchozí rezervace.

zobrazit více
Praktické informace do Polsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna