Varšava

Město, v němž se snoubí lesklá moderní architektura s historickými prvky tak bravurně, že si jej během chvíle zamilujete. Stejně jako mnoho dalších polských měst, bylo i hlavní město země zničeno v průběhu válek a okupací, jeho tvář se však stále renovuje a mění.

Zatímco na západním břehu řeky Visly naleznete nákupní čtvrť plnou života, na severu metropole si odpočinete při procházce starým městem s dechberoucí barokní architekturou. Navštivte historickou část Varšavy, užijte si luxusní nákupy ve čtvrti Śródmieście a odpočiňte si ve stínu stromů v jednom z městských parků. Ačkoli si Varšava prošla těžkými časy více než kterékoli jiné město, její půvab si dozajista oblíbíte.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo