Porto

Na seznamu světového dědictví je část druhého nejvýznamnějšího města Portugalska, které vám nabídne mnohem více než to nejlahodnější víno, kterému dalo jméno.

Moderní část města se za poslední roky stále proměňuje a díky titulu Evropského města kultury z roku 2001 jen k lepšímu. Všechny ulice a náměstí procházejí rekonstrukcí a město vás při každé návštěvě překvapí něčím novým.

Čas zde strávený rozdělte mezi proslulé venkovní kavárničky s výhledem na starou část města, návštěvu katedrály a vybraných muzeí. Projděte se podél řeky Douro či si vychutnejte romantickou plavbu lodí, která vás doveze například až na nejkrásnější místní pláž Foz do Douro, odkud se zpět do centra vrátíte historickou tramvají.

Tvé jménoCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo