Portugalsko

Země malá rozměry, ale velká duší, která vám nabídne všechno, co byste si mohli od dovolené přát a připoutá vás k sobě jednou provždy. Země bělostných pláží, divokých hor, hlubokých údolí, středověkých kamenných měst i rušné zábavy, domov skvělého vína a kuchyně, to všechno je Portugalsko.

Krásy země můžete odhalovat pěšky, na kole, na kajaku či v koňském sedle. Pokud si však potřebujete pouze nerušeně odpočinout, prostor pro relaxaci vám nabídnou jedny z nejkrásnějších pláží světa. Den strávíte v horkém písku a čirém oceánu, ochutnáte ty nejčerstvější mořské plody, připijete si na zdraví lahodným portským vínem a užijete si vibrující noční život této temperamentní země, jejímž jediným sousedem je Španělsko, s nímž má mnoho společného a přeci je zcela jedinečná.

Portugalsko je pochoutkou pro všechny smysly. Ať už vás lákají místní rybí speciality, božské víno, jímž země zásobuje celý svět, vášnivý tanec na tisíc způsobů, divoká příroda či extrémní sporty, vše vám nabídne stát, v němž se snoubí tradice s moderním dynamickým životem. Ve velkých městech tak najdete nejen nejnovější vymoženosti techniky, ale také poctivá klasická řemesla – od řezníka až po svíčkaře.

Milovníci architektury užasnou nad středověkými kamennými vesnicemi a městečky, v nichž jakoby se zastavil čas. Ti, kdo se nemohou nabažit přírody, naopak ocení krásné hory lemující hranice se Španělskem. Desítkami bystřin protkané zalesněné kopce v sobě zahalují původní opevnění a především dechberoucí výhledy. Města jako je například Évora či Guimarães a přírodní krásy jako jsou skalní útvary v Côa valley jsou jedny z mnoha míst zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO.

Téměř každá vesnice a město skrývá své vlastní tajemství, které stojí za to objevit a pořádá své pravidelné místní oslavy plné barev a vůní. Mezi ty největší patří Velikonoce, které se po celé zemi slaví s velkou pompou.

Jste-li dobrodružnější povahy, nechte se zlákat nabídkou extrémních zážitků, mezi něž patří surfing, kajaking, lezení po skalách, paragliding či býčí zápasy, které jsou v zemi dodnes legální a pořádané pravidelně v sezoně od dubna do října.

Zatímco jih země se pyšní otevřeným prostorem a venkovským charakterem s plantážemi olivovníků a vinic, sever Portugalska je daleko chladnější, zelenější a i v létě vám poskytne příjemné klima pro podnikání výletů do zalesněných kopců.

zobrazit více
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna