Cestování a doprava v Rakousku

Vzhledem k tomu, že je Rakousko jednou z našich sousedících zemí, není doprava do této země ničím složitým. Do Rakouska se nevyplatí cestovat letecky vzhledem ke krátké vzdálenosti, která se dá lehce překonat pomocí jiných dopravních prostředků.

Cesta vlakem do Rakouska

Vlakem se do Rakouska dostanete celkem snadno a to hned z několika odjezdových míst, například z Českých Budějovic, Prahy, Brna nebo Znojma. Přepravcem na těchto trasách je společnost České dráhy.

Ceny jízdenky

Cenově se zpáteční jízdenka z České Republiky do Vídně pohybuje přibližně od 500 do 1000 korun. Přímým vlakovým spojem se do cílové destinace dostanete zhruba za 4 hodiny.

Cesta autobusem do Rakouska

Mimo jiné můžete k přepravě využít autobusy, které ale jezdí zejména jenom do Vídně. Takto se do Vídně dostanete ze všech větších měst. Ceny jízdného se liší v závislosti na odjezdovém místě a také ročním období, proto je dobré si tyto informace dopředu zjistit. Autobusové spojení do Vídně nabízí například společnost Student Agency.

Cesta autem do Rakouska

Doprava autem představuje asi nejsnazší způsob dopravy do Rakouska a to hlavně proto, že s autem zůstáváte mobilní po celou dobu návštěvy. Do Rakouska se dostanete za pár hodin po dálnici. Nuceni jet po dálnici budete i v Rakousku, nezapomeňte si proto koupit dálniční známku, která se cenově pohybuje zhruba okolo 8 euro na 10 dnů.

Mimo jiné budete muset pořídit reflexní vesty pro všechny cestující v autě, protože v případě poruchy nebo nehody na silnici musí mít všichni cestující vlastní vestu. Toto nařízení se kontroluje i pouhou namátkou a pokud neukážete policistovi příslušný počet vest, které se musí nacházet uvnitř auta, můžete dostat vysokou pokutu. 

Cestovní kanceláří do Rakouska

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se často o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena může být v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Rakouska.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna