Zdraví a bezpečí v Rakousku

Zdravotní rizika a očkování

Pro vycestování do Rakouska nejsou zapotřebí žádná speciální opatření ani očkování. Turistům se ale doporučuje, aby byli očkovaní proti klíšťové encefalitidě, neboť je v Rakousku v posledních letech zaznamenán nárůst případů s tímto onemocněním.

Lyžaři a turisté, kteří hodlají navštívit Rakousko v zimě, by se měli předem informovat o sněhových podmínkách a dodržovat případné bezpečnostní pokyny.

Cestovní pojištění a zdravotní péče

Každý návštěvník této země by si měl ve své rodné zemi vyřídit cestovní a zdravotní pojištění.

Rakousko je součástí Evropské unie a proto můžete využít v případě ošetření evropský průkaz zdravotního pojištění. Průkaz ovšem nelze využít ve všech zdravotních zařízení a nepokrývá veškeré možné náklady, proto doporučujeme cestujícím, aby si při cestování do Rakouska sjednali alespoň základní cestovní pojištění.

Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění, kde se dozvíte i o limitech evropského zdravotního průkazu.

Bezpečnost v Rakousku

Rakousko je považováno za bezpečnou zemi, i když byl v posledních letech zaznamenán nárůst drobné kriminality, jako je například kapsářství. Turisté by si tak měli dát pozor na své osobní věci zejména na přelidněných místech, například v prostředcích hromadné dopravy.

katie_miaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna