Schlossberg

2 recenze

Necelých 300 kroků, lanovka nebo výtah – tyto 3 způsoby dělí návštěvníky od hradních zřícenin zámku Schlossberg, který se tyčí na březích řeky Mury zhruba 120 metrů nad Hlavním náměstím Grazu. Z vrcholu je úchvatný výhled na celé město. Dominantou je hodinová věž, která návštěvníky mate svým vzhledem. Je to totiž dlouhá ručička, která ukazuje hodiny, nikoli ta krátká, a tak je hodinová věž vždy centrem pozornosti.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 22.04.2018

Pro mě nejhezčí a nejpříjemnější místo Grazu. Krásný rozhled, mnoho zeleně, plno zajímavosti - hodinová věž, amfiteátr, turecká studna, bastion, čínský pavilon... Člověk může koukat na město s červenými střechami a okolní kopce stále dokola. Na jaře zahrady u schodů vedoucích nahoru krásně kvetou. Určitě je zajímavější dát si tu namáhu a vyjít po schodech z Schossbergplatzu nahoru, kdy se postupně odkrývá výhled na město.

Má-li člověk možnost, určitě stojí za to sem vyjít za tmy a pozorovat svítící město, které najednou získá úplně jiný ráz. Jsou tu i dvě restaurace, kde lze posedět a kochat se výhledem na město.


Recenzováno: 13.02.2017

Velmi příjemné místo pro odpolení procházku. Je tu několik parků a muzeí. Výhled je opravdu jedinečný. Je tu i letní divadlo.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi