Petra

Vesnička vás přivítá shlukem domů, mezi kterými lze ještě najít pozůstatky starých kamenných domů. Pokud uvažujete nad významem názvu, tak petra znamená skála a nad městem se skutečně tyčí ohromná kolmá skála.

Pokud si chcete prohlédnout staré kamenné domy pocházející z 19. a 20. století, tak je najdete ve dvou dosud atraktivních starých čtvrtích, kde domky jsou doplněny balkony, které vyčnívají do ulice.

Jestliže se rozhlédnete po okolí vesničky, zjistíte, že je obklopena svěžím zeleným porostem, a těšíte-li se už na koupání v azurové vodě, určitě budete nadšení dlouhými plážemi. A pokud byste chtěli vidět i nějaké zajímavé druhy ptáků, pak naproti lze v moři spatřit čtyři ostrůvky, které jsou uznány za chráněné ptačí oblasti.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo