Řecko

Řecko, země starodávných mýtů a legend, historických a architektonických pokladů a hlavně azurového moře a horkého slunce. Tento evropský ráj na zemi chytí za srdce každého, kdo jej jednou navštíví, a věřte, že vás nikdy nepustí.

Jedna z nejvíce atraktivních letních destinací, která v poslední době žije především turistickým ruchem, jenž ji drží v době ekonomické krize nad vodou. Helénská republika, což je její oficiální název, láká své návštěvníky nejen na pevninskou část, ale i svými nádhernými a různorodými ostrovy, kterých je ve Středomoří více než 1400. Největším ostrovem Řecka je ostrov Kréta, dále můžete navštívit Jónské ostrovy (Korfu, Lefkada či Zakynthos), Kyklady (Mykonos či Santoriny), Sporady (Skopelos či Skiathos), Dodekany (Samos, Kos či Rhodos) a Egejské ostrovy (Lesbos, Samos či Thasos).

V zemi najdete snad vše, na co si vzpomenete, kulturu, historii, rušný noční život a zábavu, krásnou přírodu, a především nádherné moře, nekonečné pláže a romantické zátoky. Když to vše doplníte o skvělé řecké jídlo, jako je pita gyros, suvlaki nebo řecký salát se sýrem feta, či pití, získáte skutečně takový malý evropský ráj na zemi. Z kulturního a historického hlediska země zdědila od každého národa trochu, setkáte se Mínojskými, Římskými, ale i Tureckými, Byzantskými či Benátskými znaky. Tato rozmanitá země, kde ručička na hodinách ukazuje o hodinu více než v České republice, nadchne snad každého cestovatele, a když už budete všemi těmi dojmy unavení, jednoduše si udělejte, tak jako Řekové, takzvanou siestu.

zobrazit více
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna