Řecko

Řecko, země starodávných mýtů a legend, historických a architektonických pokladů a hlavně azurového moře a horkého slunce. Tento evropský ráj na zemi chytí za srdce každého, kdo jej jednou navštíví, a věřte, že vás nikdy nepustí.

Jedna z nejvíce atraktivních letních destinací, která v poslední době žije především turistickým ruchem, jenž ji drží v době ekonomické krize nad vodou. Helénská republika, což je její oficiální název, láká své návštěvníky nejen na pevninskou část, ale i svými nádhernými a různorodými ostrovy, kterých je ve Středomoří více než 1400. Největším ostrovem Řecka je ostrov Kréta, dále můžete navštívit Jónské ostrovy (Korfu, Lefkada či Zakynthos), Kyklady (Mykonos či Santoriny), Sporady (Skopelos či Skiathos), Dodekany (Samos, Kos či Rhodos) a Egejské ostrovy (Lesbos, Samos či Thasos).

V zemi najdete snad vše, na co si vzpomenete, kulturu, historii, rušný noční život a zábavu, krásnou přírodu, a především nádherné moře, nekonečné pláže a romantické zátoky. Když to vše doplníte o skvělé řecké jídlo, jako je pita gyros, suvlaki nebo řecký salát se sýrem feta, či pití, získáte skutečně takový malý evropský ráj na zemi. Z kulturního a historického hlediska země zdědila od každého národa trochu, setkáte se Mínojskými, Římskými, ale i Tureckými, Byzantskými či Benátskými znaky. Tato rozmanitá země, kde ručička na hodinách ukazuje o hodinu více než v České republice, nadchne snad každého cestovatele, a když už budete všemi těmi dojmy unavení, jednoduše si udělejte, tak jako Řekové, takzvanou siestu.

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce