Delta Dunaje

Překrásný kout přírody v Rumunsku, který je domovem více než 5 000 druhů rostlin a zvířat. Tato oblast se nachází na seznamu UNESCO a jde o jeden z nerozsáhlejších mokřadů na světě, ale v Evropě je určitě největší.

Deltu Dunaje musí určitě navštívit milovnící ptactva či ornitologové, protože zdejší rozsáhla oblast rákosin a mokřin je domovem více než tří stovek druhů ptáků, navíc tudy na jaře a na podzim při stěhování přelétají miliony stěhovavých ptáků a lze tu tak vidět mnoho vzácných druhů – bílé pelikány, kormorána malého, ibisa hnědého, zlaté orly a další. Našli byste tu i největší kolonie pelikánů v Evropě.

Delta není jen rájem ptáků, ale i ostatních zvířat, kdy zde žije více než 150 druhů ryb, ale také norci, vydry, lišky, vlci, tchoři.

Pokud chcete navštívit tento přírodní skvost, připravte se v létě na hejna komárů. Můžete si vybrat, po kterém ze tří ramen se budete chtít plavit na pronajaté lodi či trajektu. Mezi rameny najdete mnoho jezer. Při své plavbě spatříte nejen různá zvířata, ale i písečné ostrůvky, plovoucí rákosí, bažiny a mnohá další působivá zákoutí, kdy se vám otevře vhled do této nejmladší části Rumunska.

zobrazit více
Praktické informace do Rumunsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna