Rumunsko

Rumunsko je země tvořená překrásnou přírodou, bohatou lidovou kulturou, přívětivými lidmi a místy budete mít pocit, jako by se čas zastavil na několik desítek let. Tato země si vás podmaní svou bohatou rozmanitostí, kterou jen tak někde jinde nespatříte. Překročte práh do trochu jiného světa, vstupte do Rumunska.

Máte-li rádi hlavně přírodu, obdivujete její přirozenost, neporušenost člověkem, pak je tato země ta pravá pro vás. Zdejší horská příroda patří k nejméně dotčeným v Evropě, naskytnou se vám překrásné výhledy. Nachází se tu nejvíce původních porostů. Z přírody se vám bude tajit dech, ať už budete pozorovat stovky druhů ptáků v Dunajské deltě či objevovat krásy v jedné z jeskyní otevřené pro veřejnost, i když se jich tu ve skutečnosti nachází více než 12 000. Zdejší lesy jsou domovem  mnoha zvířat, žijí tu medvědi, vlci, divoké kočky. Na výlety se můžete vydat po mnoha turistických, většinou dobře značených, stezkách, a pokud se vydáte na vícedenní túru, cestou budete mít určitě kde přespat.

Chcete-li se přenést do minulosti, navštivte venkov v horských oblastech. Setkáte se tu s přátelskými a otevřenými lidmi, budete moci poznat starobylé lidové slavnosti a zvyky, které i dnes patří do běžného života vesničanů, zvlášť těch, kteří žijí v odlehlých oblastech. Občas budete mít pocit, jako byste se ocitli třeba až v 19. století. Pokud vás navíc zajímá architektura, přijdete si zde určitě na své, neboť chalupy z neotesaných klád v Oltenii, rákosové vesnice v oblasti Delty či mlýny celé ze dřeva v Maramureši vás naprosto okouzlí. Zdejší kostely vám ukáží, jaký tu byl nesoulad mezi různorodými náboženskými komunitami.

Zdejší města vás okouzlí svou působivostí, některá žijí také moderním životem, v některých se budete cítit jako byste se vrátili v čase zpět. Nenechte si ujít Brašov, Sighishoaru, Budapešť, Konstantu a další města.

V zimě v Rumunsku najdete takový malý lyžařský ráj, kdy na vás budou čekat dlouhé sjezdovky, ale ceny jsou tu mnohem příznivější než u nás, velmi oblíbené je např. Sedmihradsko.

Navštivte Rumunsko, ráj nedotčené přírody, kulturního bohatství a působivé architektury!

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce