Mamaia

Mamaia je osm kilometrů dlouhý, ale jen 300 metrů široký pás pevniny mezi Černým mořem a jezerem Siutghiol na předměstí Konstance.

Jedná se o příjemnou osmikilometrovou pláž lemovanou přibližně šedesáti hotely, restauracemi, obchody, zábavními podniky a dalšími atrakcemi. Mamaia je nejznámějším rumunským přímořským letoviskem, které nabízí turistům patřičné dovolenkové zázemí. Ten, kdo hledá odpočinek na pláži, zábavu a rozptýlení, je zde na správném místě.  V Mamaji najdete delfinárium, akvapark a od vchodu do Mamaji na jihu resortu až do jeho poloviny se můžete svézt lanovkou, případně projet letovisko silničním vláčkem. Letovisko je také geniální ukázkou rumunské architektury 70tých a 80tých let 20. století. Z turistických zajímavostí letovisko nabízí dřevěný kostelík přenesený sem z regionu Maramureš ležícím na přesně opačném konci Rumunska, a na ostrově v jezeře Siutghiol, kam je možné se dostat na lodičce, je hrob římského básníka Ovidia.

Mamaia není celoročně osídlena, v plném provozu je jen v letní sezoně, která zde trvá od začátku června do poloviny září. Mimo sezonu je v provozu jen zlomek hotelů a obchodů, zábavní podniky jsou zavřeny zcela. Teplé počasí na koupání zde ovšem přetrvává až do poloviny října.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi