Konstance

Největší rumunský přístav nacházející se na pobřeží Černého moře vás okouzlí již na první pohled a budete chvíli přemýšlet, zda jste ještě v Evropě nebo již ve světě Orientu. Čeká na vás velmi pestrá směs historických památek od řecko-římských ruin, turecké mešity až k moderním budovám.

Ve starověku jste zde mohli nalézt město s názvem Tomis, současné jméno získalo podle sestry římského císaře Konstantina Velikého – Konstance. Město vám nenabídne jen památky, ale také pláže s bílým pískem, ale i kulturní vyžití. S Konstancí je spojena i osoba římského básníka Ovidia, který tu prožil posledních devět let svého života, a na jeho památku se na stejnojmenném náměstí nachází jeho bronzová socha, jeho hrob se dle legendy nachází u paty pomníku.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo