Bojnice

Relativně malé město má hned dva cíle, za nimiž sem míří tisíce turistů, čímž se stávají nejnavštěvovanějšími místy Slovenska. Jde o překrásnou zoologickou zahradu a velmi půvabný zámek, který nadchne každého.

Bojnice, známé jako lázeňské město, v němž se narodil tenista Mečíř, je také místem, kde bylo doloženo nejstarší paleolitické osídlení na Slovensku. Zajímá-li vás, jak tito lidé v dávných dobách žili, čím se živili, tak určitě navštivte Muzeum pravěku, kde se dozvíte plno zajímavostí.

Chcete-li relaxovat, užívat si krásné prostředí a léčivé vlastnosti minerálních pramenů, není nic jednoduššího než zavítat do zdejších lázní či na termální koupaliště. Minerální prameny jsou známé již od 16. století. Pokud by se vám omrzely, zpestřete si návštěvu bojnickou zoologickou zahradou, prý nejkrásnější, kde na vás čeká spousta druhů zvířat.

Máte-li rádi doby dávno minulé a navíc se chcete více dozvědět o životě vznešených pánů, pak navštivte opravdu překrásný zámek, který si určitě oblíbíte již na první pohled. Můžete vstoupit i do jeskyně nacházející se pod zámkem či si vychutnat pohledy na zámek z parku.

zobrazit více
Praktické informace na Slovensko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna