Lomnický štít

1 recenze

I když nejde o nejvyšší horu Vysokých Tater, dlouho byl za ni považován. Je přezdíván králem východní části Vysokých Tater. Na jeho vrcholu poprvé stanul v roce 1797 Townson, dnes už se na jeho vrchol dostanete pohodlně kabinovou visutou lanovkou, která sem jezdí již od roku 1940 a na své cestě překonává výškový rozdíl přes osm set metrů.

Z vrcholu se nabízí fascinující rozhled, pokud ovšem není zahalen v neproniknutelné mlze, což bývá relativně často. Nachází se zde nejvýše položené pracoviště, kterým je meteorologická stanice.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 06.09.2016

Lomnický štít je povinností pro každého, kdo se ocitne ve Vysokých Tatrách. Nejlepší cesta na něj je pomocí lanovky ze Skalnatého plesa, na které se dá dojít z Hrebienku nebo z Tatranské Lomnice (přes Štart). Cena lanovky je okolo 25 euro ze Skalnatého plesa. Doporučuji rezervovat lanovku alespoň týden předem! V případě předpovědi krásného počasí klidně i 14 dní. Zájem lidí je totiž obrovský a místa omezená. Ze samotného vrcholu je překrásný výhled a nabídne nezapomenutelný zážitek :)