Vysoké Tatry

Majestátní hory, které vám vezmou dech ji při prvním pohledu. Bývají přezdívány „miniaturní Alpy“, snad proto, že se sice zvedají na relativně malém prostoru, ale zase nabídnou všechno, co byste si v Alpách přestavili, tedy až na ledovce, ty tu skutečně nenajdete.

Vysoké Tatry představují zřejmě nejpůsobivější část tatranského oblouku, ač nejsou nijak dlouhé, o to mohutnější jsou, neboť málokdy klesají pod dva tisíce metrů. Tatranská magistrála, měřící 70 kilometrů, spojuje všechny nejdůležitější obce.

Ve Vysokých Tatrách si užijete mohutné, nespoutané a majestátní vrcholky, kdy pět nejvyšších štítů – Kriváň, Vysokou, Gerlachovský, L´adový a Lomnický – charakterizují ostré, rozeklané skalní hřebeny a následné strmé stěny svažující se do údolí, což jim dodává mnoho na půvabu.

Přírodní krásu hor podtrhují také četná plesa, jakési horské perly. K mnoha z nich se vážou různé pověsti a budou vás okouzlovat svými rozličnými barvami. K největším patří Velké Hincovo pleso a Štrbské. Na potocích místy vznikly vodopády, jež spanile padají z různých výšek a nabízí jedinečnou podívanou. Nejznámější je vodopád Skok a vodopády Studeného potoka.

Vysoké Tatry jsou opravdovým rájem pro turisty, kteří chtějí obdivovat nespoutanost a divokost hor, ale zároveň i jejich krásu, která jim poskytne neskutečné zážitky a dojmy.

teePandaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Vysoké Tatry

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce