Naučný chodník Pramenisko

Naučný chodník Pramenisko, ukrytý v náručí horského lužního lesa, je skvělou volbou pro ty, kdo hledají spojení s přírodou a zároveň touží po zajímavém poznávacím zážitku ve Vysokých Tatrách. Tento úchvatný kousek přírody se nachází v národní přírodní rezervaci, což z něj činí unikátní místo s nejvyšším stupněm ochrany. Je součástí sítě Natura 2000, což svědčí o jeho výjimečnosti a biologické rozmanitosti.

Stezka je dlouhá přibližně 650 metrů a provede vás skrz bujnou vegetaci a mokré biotopy, které navozují pocit pralesa a nedotčené přírody. Na této krátké trase objevíte pět informačních tabulí, které vám odhalí tajemství tohoto jedinečného místa. Na své cestě můžete obdivovat krásu horského lužního lesa a rašelinišť, jež hostí bohatý ekosystém nerostů, rostlin a živočichů.

Při průchodu chodníkem si nenechte ujít dvě vyhlídkové plošiny, které vám umožní nahlédnout do okolí z ptačí perspektivy. Navíc, i přes svou relativní neznámost, je toto místo skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Procházka chodníkem je příjemná a bezproblémová, a děti se tu budou moci věnovat objevování a zkoumání přírody.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi