Ptuj

Nejstarší a podle Slovinců i nejkrásnější město ve Slovinsku leží jen pár desítek kilometrů východně od druhého největšího slovinského města Mariboru.

Ptuj založili již Římané a během historie ho po nějakou dobu spravovaly, vylepšovaly, ale i pustošily různé kmeny, až se zde usadili Slované. Na veškerá období si město zanechalo památky. Město má velmi pěkné a zachovalé historické centrum, které vybízí k příjemným procházkám a návštěvám místních kavárniček. Ve městě a okolí se nachází několik archeologických nalezišť. S archeologickými nálezy a celou zajímavou historií města se turisté mohou seznámit v místním muzeu, jehož část je umístěna v prostorách Ptujského hradu, jenž se majestátně tyčí nad městem, a z něhož jsou nádherné výhledy na okolí města.

Okolí města nabízí mnoho možností pro pěší a cyklo turistiku, při níž lze testovat místní vína, neboť malých rodinných vinařství je v okolí města několik desítek.

V příjemném parku za městem se nachází areál termálních lázní s několika venkovními i krytými bazény, kde teplota vody přesahuje 30 °C.  V únoru se ve městě koná největší karneval ve Slovinsku, takzvaný Kurent, kam se sjíždějí účastníci v maskách z několika evropských zemí.

zobrazit více
Praktické informace do Slovinsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna