Ptuj

Nejstarší a podle Slovinců i nejkrásnější město ve Slovinsku leží jen pár desítek kilometrů východně od druhého největšího slovinského města Mariboru.

Ptuj založili již Římané a během historie ho po nějakou dobu spravovaly, vylepšovaly, ale i pustošily různé kmeny, až se zde usadili Slované. Na veškerá období si město zanechalo památky. Město má velmi pěkné a zachovalé historické centrum, které vybízí k příjemným procházkám a návštěvám místních kavárniček. Ve městě a okolí se nachází několik archeologických nalezišť. S archeologickými nálezy a celou zajímavou historií města se turisté mohou seznámit v místním muzeu, jehož část je umístěna v prostorách Ptujského hradu, jenž se majestátně tyčí nad městem, a z něhož jsou nádherné výhledy na okolí města.

Okolí města nabízí mnoho možností pro pěší a cyklo turistiku, při níž lze testovat místní vína, neboť malých rodinných vinařství je v okolí města několik desítek.

V příjemném parku za městem se nachází areál termálních lázní s několika venkovními i krytými bazény, kde teplota vody přesahuje 30 °C.  V únoru se ve městě koná největší karneval ve Slovinsku, takzvaný Kurent, kam se sjíždějí účastníci v maskách z několika evropských zemí.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Ptuj

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Slovinsko

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce