Slovinsko

Nenápadná zemička s pohádkovou přírodou, historickými městečky a přátelskými obyvateli, ležící ve středu Evropy – to je Slovinsko, místo, které poslední dobou vyhledává stále více turistů.

Slovinsko se prozatím neřadí mezi nejoblíbenější destinace, většina lidí ho zná pouze jako stát, kterým je nutné projet, abychom se dostali do Chorvatska. Pokud si zde ovšem uděláte zastávku a nahlédnete do skutečné podstaty této země, možná se vám ani nebude chtít pokračovat dál.

Dominantou Slovinska je nepochybně jeho netknutá příroda. Z více než poloviny je tato země zalesněná a je možné zde narazit na nejrůznější druhy zvířat, jako jsou vlci či medvědi. Mohutné hory a jezera dotváří celkový dojem místa, kde se zastavil čas, a moderní technologie nestačila dorazit. Díky tomu, že tato země prozatím není tak populární jako její sousední Rakousko či Itálie, nenarazíte zde na moc turistů a můžete si tak opravdu vychutnat chvilku ticha. Slovinsko je vhodné jak pro turisty, kteří si chtějí pouze odpočinkově vychutnat okolní krajinu, tak pro ty odvážnější, kteří se nezaleknou třeba výšlapu na horu Triglav. V zimě jsou především Julské Alpy vhodné pro provozování zimních sportů, zatímco v létě je možné sestoupit k jadranskému pobřeží a odpočinout si u moře.

Kromě přírody rozhodně stojí za to zavítat také do některých ze slovinských měst, které vás uvítají nejen množstvím historických památek a monumentů, ale také tradičními místními i světovými slavnostmi v okruhu přátelských obyvatel Slovinska. Slovinci si turistů velmi váží a chtějí jim ukázat, co vše jejich země nabízí. Proto, ať už se ubytujete v hotelu, penzionu nebo kempu, mile rádi vás informují o všech zajímavých místech, které se v okolí nacházejí a ještě vás zahrnou nejrůznějšími letáky a brožurami. Pokud tedy chcete nahlédnout do země s přátelskými obyvateli, nádhernou krajinou a příjemnými městečky, Slovinsko se hlásí jako země, která tohle a ještě mnohem více, může nabídnout.

zobrazit více

Škocjanské jeskyně - přírodní poklad Slovinska

Praktické informace do Slovinsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna