Córdoba

Okouzlující město, kde se snoubí bohatá historie s aktivním životem zdejších obyvatel. Každoročně se zde koná letní festival flamenca a v jarním období můžete obdivovat opečovávaná nádvoří připravená pro soutěž o nejkrásnější vnitřní dvůr.

Córdoba je hlavním městem stejnojmenné provincie. Velkou slávou se město pyšnilo již v minulosti a se svou monumentální Mezquitou se stalo duchovním a kulturním centrem islámu. Postupně ale ztrácela na významu, který opět v plné síle přišel ve dvacátém století, kdy bylo město pro řadu historických památek zapsáno na seznam UNESCO a stalo se centrem pro kulturu a turismus. Za zhlédnutí rozhodně stojí židovské město Juderia, zámek Alcazar, kde se každoročně v létě koná festival Flamenca či Římský most přes řeku Guadalquivir, která protíná celé město.

ChalottCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce