Španělsko

Co se každému vybaví, když se řekne Španělsko, je jistě temperament zdejších obyvatel, libujících si v býčích zápasech a vášnivém flamencu, klidné olivové háje a pláže, historické památky, hory či osobité umění Salvadora Dalího. Jistě si zde přijde každý na své, ať jsou jeho záliby jakékoliv.

Španělsko je zemí s bohatou historií, kterou si můžeme připomínat řadou památek, z nichž celých 40 je součástí seznamu UNESCO. Vůbec nejstarší je jeskyně Altamira, takzvaná sixtinská kaple paleolitu. Významná jsou také historická centra Cordoba či Toledo. Kromě historických památek či maurské architektury můžete obdivovat i expozice řady muzeí a galerií, čerpajících z děl místních umělců Goyi, Dalího či Picassa.

Pokud nechcete svou dovolenou trávit ve městě, rozmanitá krajina vám nabídne ideální podmínky pro nejrůznější aktivity- ať už zvolíte vodní sporty či relax na překrásných plážích, nebo pěší turistiku skrze hory, nížiny i pouště, Španělsko vás jistě nezklame.

Oblíbenou turistickou destinací patřící Španělsku jsou Kanárské ostrovy ležící v severním Atlantiku u afrického pobřeží. Na největším z nich Tenerife, či takzvaném Pekelném ostrově, vás uchvátí množství sopek, zanechávajících po sobě jen lávová pole, a ostrých hor, obehnaných hustými vavřínovými lesy. Kanárské ostrovy jsou ale oblíbeny především pro nádherné pláže, klidné palmové oázy, pestrou přírodu a vyhlášené sladké víno Malvaz.

zobrazit více
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna