Madrid

Hlavní město Španělska, čítající více než 3 milióny obyvatel, najdeme doslova v srdci Pyrenejského poloostrova. Turisty bývá občas neprávem opomíjeno na úkor jiných španělských měst, jako je Barcelona, Sevilla a další. Zvláště v létě jich ubývá, protože vzhledem ke kontinentálnímu podnebí, které zde panuje, jsou léta velmi horká. Ideální dobu k návštěvě představuje jaro a podzim.

A co tedy při prohlídce Madridu nesmíte vynechat? Bez pochyby Palacio Real, oficiální sídlo královské rodiny. Dále určitě nezapomeňte zavítat alespoň do jednoho muzea, nejznámější Museo del Prado ukrývá díla skutečných mistrů, jakými byli Goya či Velázquez. A samozřejmě si zajděte na slavné náměstí Puerta del Sol. Doporučujeme zažít i pověstnou noční atmosféru města, která je velmi živá a ustává až nad ránem. Pokud nejste ani na architekturu ani na umění, nabízí se ještě několik krásných parků v centru města nebo prohlídka stadionu, kde hraje Real Madrid, ideální pro všechny fanoušky fotbalu.

zobrazit více
Praktické informace do Španělsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna