Pamplona

Původní biskupské město postupně upouštělo od důrazu na duchovní život a začalo budovat obdivuhodné vojenské opevnění. Dnes Pamplona nečelí žádným hrozbám a stala se moderním městem s množstvím parků a možností k rozvíjení sociálního života.

Hlavní město španělské Navarry Pamplona leží na hranici mezi vysokými Pyrenejemi a pouštní oblastí ve vnitrozemí. Dříve měla významnou vojenskou roli, kterou nám dokazuje dochovaná Citadela. Významnou duchovní památkou je bazilika sv. Ignáce z Loyoly. Klid a mír vám poskytne jeden z mnoha romantických parků s širokými chodníky a sochami nebo univerzitní park Yamaguchi s japonskou zahradou. Největší slávu dnes městu zajišťuje tradiční běh býků.

ChalottCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce