Sigtuna

Vydejte se do nejstaršího města Švédka, která vás nadchne svou bohatou historií. Toto idylické městečko ležící u jezera Mälaren v oblasti Uppland, vás okouzlí svojí přátelskou a poklidnou atmosférou.

V malebném středověkém centru města narazíte na obchůdky nabízející řemeslně vyrobené předměty, restaurace s místními specialitami, okouzlující kavárny provoněné skořicí a historické uličky s malými butiky.  

Historické stavby jsou poměrně dobře zachovány a město je plné tradičních kamenných kostelů, za prohlídku rozhodně stojí Mariakrykan (kostel sv. Marie) a kostel sv. Olafa. Žádné jiné místo na světě není tak bohaté na runové kameny, které protkávají celé město. A až vás budou bolet nohy z procházení po všech těch krásných místech, zastavte se na chvilku u jezera Mälaren, načerpejte energii z okolní přírody, ochutnejte místní rybí speciality nebo se vydejte se na projížďku lodí.

anetakaslovaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce