Sigtuna

Vydejte se do nejstaršího města Švédka, která vás nadchne svou bohatou historií. Toto idylické městečko ležící u jezera Mälaren v oblasti Uppland, vás okouzlí svojí přátelskou a poklidnou atmosférou.

V malebném středověkém centru města narazíte na obchůdky nabízející řemeslně vyrobené předměty, restaurace s místními specialitami, okouzlující kavárny provoněné skořicí a historické uličky s malými butiky.  

Historické stavby jsou poměrně dobře zachovány a město je plné tradičních kamenných kostelů, za prohlídku rozhodně stojí Mariakrykan (kostel sv. Marie) a kostel sv. Olafa. Žádné jiné místo na světě není tak bohaté na runové kameny, které protkávají celé město. A až vás budou bolet nohy z procházení po všech těch krásných místech, zastavte se na chvilku u jezera Mälaren, načerpejte energii z okolní přírody, ochutnejte místní rybí speciality nebo se vydejte se na projížďku lodí.

zobrazit více
Praktické informace do Švédsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna