Děkujeme! Stránku zkontrolujeme a vložíme na web co nejdříve. Mezitím můžete přídávat další místa.

Doi Inthanon National Park

Národní park Doi Inthanon skrývá nejvyšší vrchol Thajska a pyšní se překrásnou krajinou, která se skládá z členitého hornatého terénu s bujnými tropickými lesy, mohutnými řekami a majestátními vodopády. V chráněném parku nachází útočiště široká škála živočichů včetně krásných ptáků, které zde můžete pozorovat po celý rok. Mezi nezapomenutelné zážitky patří východ slunce, pokud jste ochotný vstát dřív.

Doi Inthanon je jedním z nejoblíbenějších národních parků v Thajsku. Mezi tři hlavní atrakce se řadí královské chedi, turistické stezky a nejvyšší bod Thajska.

Cesta do národního parku z města Chiang Mai je krátká zajížďka, která ovšem stojí za strávený čas. Teplota v parku obecně klesá čím více stoupáte na vrchol a počasí je mnohdy nevyzpytatelné, kdy vás může zaskočit mlha. Během chladného období (říjen až únor) zde teploty pravidelně klesají až pod bod mrazu.

Doi Inthanon Národní park sám je pojmenovaný po jednom z posledních králů Chiang Mai, který se velmi angažoval na zachování přírodní flory severního Thajska. Pozůstatkem je nejvyšší vrchol Thajska, který stoupá do výšky 2565 metrů.

zobrazit více
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna