Kaew Mae Pan Nature Trail

Pokud se rozhodnete navštívit pouze jednu věc v národním parku Doi Inthanon, měla by to být právě Kew Mae Pan Nature Trail. Tato překrásná turistická stezka vás okouzlí od samotného začátku a nepřestane vás udivovat až do konce. Stezka je dlouhá pouhých 2,78 km a kromě příjemného pohybu vás čeká odměna ve formě jednoho z nejkrásnějších panoramatických výhledů, jaký kdy uvidíte v Thajsku.

Součástí stezky je horský hřeben s krásným výhledem na západ. Tura trvá 2 až 4 hodiny pomalou chůzí a je vhodná jak pro začínající turisty, tak i pro starší lidi, kteří zvládnou občasné lehké stoupání.

Při cestě se vydáte do deštného pralesa pokrytého mechem a kapradím, až po pole, kde se barva mění od zelené do zlatohnědé. Od prosince do února vás okouzlí rozkvetlé rododendrony podél útesu. Vzduch je zde chladnější a občas může foukat silnější vítr.

Ač je národní park Doi Inthanon otevřený po celý rok, přírodní stezka Kew Mae Pan je uzavřená od června do konce října. I když je stezka zdarma, je nutné si vzít místního průvodce z kmene Hmong. Cena je 200 bahtů pro jednu skupinu o maximálním počtu 10 osob. Pokud jste sám nebo ve dvou, můžete se zeptat ostatních návštěvníků a podělit se o náklady.

 

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi