Děkujeme!Stránku zkontrolujeme a vložíme na web co nejdříve. Mezitím můžete přídávat další místa.

Kaew Mae Pan Nature Trail

Pokud se rozhodnete navštívit pouze jednu věc v národním parku Doi Inthanon, tak by to měl být právě Kew Mae Pan Nature Trail. Překrásná turistická stezka, která vás okouzlí od samotného začátku a nechá vás bez dechu, čím blíž se budete blížit ke konci. Stezka je dlouhá pouze 2,78 km a kromě příjemného pohybu vás čeká odměna ve formě jednoho z nejkrásnějších panoramatických výhledů, jaký kdy uvidíte v Thajsku.

Stezka začíná kousek od hlavní silnice, v docházkové vzdálenosti od dvou královských chedi. Součástí stezky je horský hřeben s krásným výhledem na západ. Tura trvá 2 až 4 hodiny pomalou chůzí a je vhodná jak pro začínající turisty, tak i pro starší lidi, kteří zvládnou občasné lehké stoupání.

Po cestě se vydáte do deštného pralesa pokrytého mechem a kapradím, až po pole měnící barvu od zelené do zlato hnědé. Od prosince do února vás okouzlí rozkvetlé rododendrony podél útesu. Vzduch je zde chladnější a občas vás může zaskočit silnější vítr.

Ač je národní park Doi Inthanon otevřený po celý rok, přírodní stezka Kew Mae Pan je uzavřená od června do konce října.

Ačkoliv je stezka zadarmo, tak je nutné si vzít místního průvodce z kmene Hmong. Cena je 200 bahtů pro jednu skupinu o maximálním počtu 10 osob. Pokud jste sám nebo dva, tak se můžete zeptat a přidat k dalším lidem a podělit se o celkové náklady.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi