Fairbanks

Největší město centrálního regionu Aljašky čítá pouhých 30 000 obyvatel. Obléhají ho míle a míle neosídlené divočiny, se kterou je zdejší lid stále úzce spjat. Fairbanks je vstupní branou do severní části země, kde již na živou duši pramálo narazíte, zároveň také hlavní zásobovací tepnou oblasti, kulturním, společenským i turistickým centrem.

Městu dala za vznik především zlatá horečka, která se rozvíjela v okolí. Fascinující je poklidná atmosféra a architektura, která jde ruku v ruce s přírodou. Uprostřed Golden Heart Parku, v samotném srdci města, stojí pomník, který upomíná na první lid, jež prošel Beringův pevninský most z Asie právě na Aljašku. Turisticky je město plně vybaveno. Hotely, restaurace, kempy i půjčovny aut. To vše naleznete právě ve Fairbanks, včetně možnosti, vyrazit s jeepem za polární kruh či doplnit zásoby před dlouhou expedicí do divočiny.

AnetaHaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce