Grand Canyon

Grand Canyon, geologický poklad Arizony a nejdelší kaňon světa, jímž protéká slavná řeka Colorado, je pravděpodobně nejznámějším a nejvíce navštěvovaným cílem turistů v celé zemi.

Však každičký rok Grand Canyon navštíví kolem pěti milionu návštěvníků a každý z nich jistě odjíždí naprosto uchvácen s touhou se na toto místo jednou opět navrátit. Tento jedinečný výtvor matky přírody hrající unikátní kombinací barev, byl erozemi a přírodními posuny formován tolik let, že dnes můžeme obdivovat 446 km dlouhý, v nejširších místech i 29 km široký, a v nejhlubším bodě až 1,6 km hluboký kaňon, který na světě nemá obdoby.

Jeden ze sedmi přírodních divů světa se nachází v severní části Arizony. Z jihu se na velmi oblíbený jižní okraj Grand Canyonu, South Rim, dostanete po silnici od Flagstaffu. Neméně úchvatné a oblíbené výhledy na skalnaté výběžky a propasti nabízí severní okraj kaňonu, North Rim. Přesto naprostá většina navštíví právě South Rim, nejen z důvodu lepší přístupnosti, ale na rozdíl od North Rim, je tato strana kaňonu veřejnosti zpřístupněna po celý rok a nabízí více kempů a dalšího zařízení.

Nasajte atmosféru tohoto jedinečného místa pravého amerického západu, nadechněte se a užívejte si nádherné výhledy. Pokud chcete prostoupit více do hlubin kaňonu, nenechte si ujít možnost sestoupit dolů, ať už po svých, či na mule. Máte-li v plánu navštívit obě strany kaňonu a nechcete-li jej objíždět od South až k North Rim po trase dlouhé zhruba 350 km, vaší jedinou možností je náročnější dvoudenní trek, kdy na jedné straně sestoupíte a druhou si vyšplháte. Pokud máte rádi malinko adrenalinu a rádi si za takovou aktivitu zaplatíte, nenechte si ujít rafting na řece Colorado. Velmi drahou zábavou ale jistě úchvatným zážitkem je let vrtulníkem nad kaňonem. 

Vstupné do Národního parku Grand Canyon činí 30 $, což je cena za auto a všechny osoby v něm, a platí po 7 dní. Při vjezdu do parku po zaplacení vstupu obdržíte mapičku a průvodce. Vstupy do parku jsou tedy dva.  Ze severu k North Rim se dostanete vstupem jižně od Jacob Lake po highway 67. Od jihu k South Rim, vede cesta od Flagstaffu po highway 64/180.  Další informace o vstupech, možnostech ubytování například v kempech, odkazy na mapky, rady kde se nejlépe najíst, kde se nachází návštěvnická a informační centra a spoustu dalších rad a užitečných informací o parku samotném lze nalézt na oficiálních stránkách  Národního Parku Grand Canyon.

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Grand Canyon

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce