Los Angeles

Od bezstarostných pláží Tichého oceánu, přes záři Hollywoodu, až po horské pozadí je Los Angeles lákavé, někdy až šílené, ale přesto stále fascinující město.

Los Angeles je druhé největší město po New Yorku, známé také jako LA. Je to kolekce malých měst a předměstí, které na sebe navazují a jsou propojeny spletitou sítí dálnic. Širší pojem Los Angeles zahrnuje mnoho oblastí, od plážových měst Santa Monica a Venice po oblasti Hollywoodu a Silverlake. Město nalezneme na jihu Kalifornie podél tichomořského pobřeží, které je dlouhé 122 km a rozpíná se od Malibu až po Long Beach.

Los Angeles je vzrušující, stejně tak i hrozivé – místo, která vás uchvátí a zároveň ukáže jaký je opravdový život, ať se vám to líbí nebo ne. Los Angeles získává hodně kritiky jak od turistů, tak i od místních obyvatel, někdy i zcela zaslouženě. Přesto však nenajdeme na světě místo, jako je LA, a je skoro povinností ho vidět na vlastní oči alespoň jednou. Pokud bychom si odmysleli polovinu lidí a dvě třetiny aut, jednalo by se doslova o ráj.

Zatímco město je známé pro svá nákupní centra, muzea umění a typický plážový život s trvalým přísunem sluníčka, palem, a možností surfování, hlavním lákadlem pro turisty je filmový svět Disneyland a Hollywood, stejně tak bohaté čtvrti Beverly Hills a Malibu. Díky těmto znakům si LA získalo známost po celém světě.

Los Angeles nabízí opravdu něco pro každého, pokud ovšem víte, jak se správně orientovat v množství jeho vnadů. A jak správně očekáváte, pokud si chcete užít co nejvíce z tohoto kontroverzního města, budete potřebovat sadu kol, jelikož samotnou městkou hromadnou dopravu zde budete hledat velmi těžko.

jankonasPandaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Los Angeles

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce