Národní park Death Valley

Údolí smrti neboli anglicky Death Vallay, je údolí nacházející se ve Východní Kalifornii. Název sám o sobě evokuje pocit nicoty, kde se zastavil život a kde člověka nečeká nic dobrého než teplo, sucho a smrt. Pokud se ale podíváme detailněji, zjistíme, že národní park Death Valley nabízí naopak opravdovou přírodní krásu: písečné duny, zaniklé sopečné krátery, oázy a spoustu živočichů žijící v této nehostinné krajině.  Death Valley je jedním z důvodu, proč Kalifornie patří mezi unikátní státy v USA, které nabízí samé superlativy. Národní park drží rekord za nejvyšší teplotu, až 57°C, dále za nejníž položený bod (Badwater 86 metrů pod hladinou moře) a zároveň za největší národní parku mimo Aljašku (přes 5000 čtverečních kilometrů).

Za hlavní období návštěvy Death Valley se považuje zima a období jara, kdy ubytování je rezervované na několik dní dopředu a kempy se plní před polednem, a to zejména o víkendech. V létě, kdy teplota dosahuje až 49°C je doporučené cestovat do údolí smrti se spolehlivou klimatizací a pohyb venku by měl být omezený na ranní a pozdní odpolední hodiny. Odpoledne je lepší strávit ve vyšší nadmořské výšce, nebo někde v chládku se sklenicí studené vody.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Národní park Death Valley

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce