Národní park Death Valley

Údolí smrti neboli anglicky Death Vallay, je údolí nacházející se ve Východní Kalifornii. Název sám o sobě evokuje pocit nicoty, kde se zastavil život a kde člověka nečeká nic dobrého než teplo, sucho a smrt. Pokud se ale podíváme detailněji, zjistíme, že národní park Death Valley nabízí naopak opravdovou přírodní krásu: písečné duny, zaniklé sopečné krátery, oázy a spoustu živočichů žijící v této nehostinné krajině.  Death Valley je jedním z důvodu, proč Kalifornie patří mezi unikátní státy v USA, které nabízí samé superlativy. Národní park drží rekord za nejvyšší teplotu, až 57°C, dále za nejníž položený bod (Badwater 86 metrů pod hladinou moře) a zároveň za největší národní parku mimo Aljašku (přes 5000 čtverečních kilometrů).

Za hlavní období návštěvy Death Valley se považuje zima a období jara, kdy ubytování je rezervované na několik dní dopředu a kempy se plní před polednem, a to zejména o víkendech. V létě, kdy teplota dosahuje až 49°C je doporučené cestovat do údolí smrti se spolehlivou klimatizací a pohyb venku by měl být omezený na ranní a pozdní odpolední hodiny. Odpoledne je lepší strávit ve vyšší nadmořské výšce, nebo někde v chládku se sklenicí studené vody.

zobrazit více
Praktické informace do USA
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna