Národní Park Grand Teton

Zubaté vrcholky Skalnatých hor a pohoří Teton Range pokrývají území nádherného Národního Parku Grand Teton. Tento další z Wyomingských národních parků každoročně láká vysokohorské nadšence, kempaře a pěší turisty na skutečný ráj špičatých vrcholků, překrásná jezera a divoké losy, medvědy Grizzly a Baribal či třeba bizony. 

Národní park rozprostírající se mezi Národním Parkem Yellowstone a městem Jackson je kouzelný a nejvíce navštěvovaný především v letních měsících. Svoji rozlohou sice zaujímá pouze zhruba sedminu velikosti Yellowstonu, přesto je neméně navštěvovaný. Právě v tuto dobu koberce divokých květin potáhnou louky parku, Slunce se bude prudce odrážet v třpytících se ledových vodách horských jezer a jezírek a divoká zvěř se bude prohánět krajinou.

Grand Teton nabízí svým návštěvníkům úchvatnou podívanou na padající vodu zdejších vodopádů, stovky a stovky kilometrů možných tras, či možnosti aktivního sportu. Stáhnout si na oficiálním webu mohou návštěvníci mapu celkem 9 tras. Grand Teton skýtá ohromné možnosti pro horolezce, ale i cyklisty či batůžkáře. Nezapomenutelným zážitkem jsou kánoe či rafting na řece Snake River. Zcela jistě vás ale uchvátí hlubokými údolími, všudypřítomnými horami a lesy, jezery, řekami a klasickými ranči s dobytkem.

Nejvyšším vrcholkem parku je Grand Teton se svými 4 199 m. n m. Naprosto úchvatný výhled na celé pohoří Teton Range, Jezero Jackson a údolí Jackson Hole se naskytne těm, kteří zvolí vyhlídkovou jízdu autem po Signal Mountain Summit Road.

Ideálním obdobím, kdy do parku zavítá nejvíce návštěvníků, je tedy samozřejmě léto, hlavně květen až září. V průběhu července a srpna, kdy dosahuje zdejší sezóna vrcholu, navíc nehrozí uzavírky stezek a silnic. V letním období jsou brány parku otevřeny většinou 24 hodin denně, pro detaily uzavírek silnic a míst, je třeba si vždy ověřit aktuální situaci na oficiálních stránkách parku. Za vjezd do parku zaplatí návštěvníci $30.00, tedy za celé auto včetně všech osob v něm. Nejbližším letištěm je bez pochyby letiště v Jacksonu. Mnoho užitečných informací, včetně mapy tras parkem, naleznou návštěvníci na oficiálních stránkách parku Grand Teton

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Národní Park Grand Teton

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce