Wyoming

Wyoming, země západoamerických rančů, kde se stále na koních prohánějí praví kovbojové. Rozlohou nezměrný a přesto na počet stálých obyvatel poměrně „chudý“ stát Spojených Států Amerických přitahuje k toulkám jeho krásnou krajinou cestovatele z celého světa.  

Právě zde mohou návštěvníci stále okusit divokou přírodu kdysi země indiánských kmenů, dnes spíše země kovbojů, která každého po příjezdu ihned zcela pohltí. Wyoming se rozprostírá z velké části v hornaté oblasti úchvatných Skalnatých hor a díky nízké zalidněnosti země, jsou vzdálenosti mezi obydlenými oblastmi opravdu velké. A tak často budete až žasnout nad tím, že si krásu rozlehlých lesů, rezervací, jezer či řek, je možné vychutnat naprosto sami.

Je to právě nejstarší národního park světa, jedinečný Národní Park Yellowstone, jehož různorodá a stále geotermálně činná krajina zcela pochopitelně přitahuje ty největší i nejmenší dobrodruhy světa. Ráj fotografů, kteří se snaží zachytit tryskající gejzíry či prohánějící se divoká zvířata krajinou, je skutečným geologickým divem světa.

Když na počátku devatenáctého století John Colter jakožto první bílý Američan překročil hranice Yellowstonu, popsal jej jako Colterovo peklo právě kvůli divoké krajině a všudypřítomným kouřícím gejzírům.

Wyoming je zemí, jíž se stále prohání bizoni, kteří jsou národním zvířetem země, o čemž svědčí i samotná národní vlajka. V Národním Parku Yellowstone žijí nádherní medvědi Grizzly, divocí vlci, kojoti, ohromní a majestátní losi či jeleni wapiti, mnoho druhů ptactva či ryb.

Neméně navštěvovaný je také Yellowstonu sousední Národní Park Grand Teton, lákající vysokohorské nadšence a pěší turisty na skutečný ráj špičatých vrcholků, překrásná jezera a taktéž divoké losy a bizony.

Kromě překrásné přírody a národních parků, něco do sebe jistě mají i zdejší města. Navštívit zato jistě stojí město Jackson, které je navíc skvělým výchozím bodem pro výlety do zmíněných parků. Perfektním výchozím bodem pro cestu do parku Yellowstone je také město Cody. Hlavní město státu, Cheyenne, nabízí každoročně nevšední podívanou. Konají se zde Frontier Days, kdy mohou jeho návštěvníci spatřit největší událost týkající se rodea kovbojů v celé zemi.

Wyoming kromě pěší či vysokohorské turistiky, láká i na celou řadu sportů, ať už je to sjezd na kajaku, rafting, lyžování v Jackson Hole, na své si třeba na Devils Tower jistě přijdou i lezci a vyzkoušet je možné na mnohých místech i rybolov. A nebyl by to americký severozápad, kdyby zde nebyla možnost sledovat národní sport, jímž je samozřejmě rodeo, a přiblížit si třeba život místních kovbojů na některém z tradičním rančů.

lucienneCestovní průvodce
zobrazit více

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce